Importujesz, produkujesz lub sprzedajesz kawę lub akcesoria do kawy? Oferujesz dobre ceny i chciałbyś dotrzeć ze swoją ofertą do nowych klientów? Jeżeli tak, napisz do nas, możemy podjąć współpracę. Poszukujemy partnerów biznesowych, których produkty moglibyśmy sprzedawać na terenie całej Polski za pośrdnictwem naszej platformy. Prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza kontaktowego w podstronie kontakt.

Americano

Złośliwi twierdzą, że w Ameryce wszystko musi być duże. Dowodem na to są chociażby amerykańskie masywne auta, wielkie budynki, spektakularne przedsięwzięcia. Do listy charakterystycznych dla mieszkańców odkrytego przez Kolumba kontynentu Filiżanka americanomegalomanii dopisać można także kawę, która w Stanach Zjednoczonych musi być najbardziej aromatyczna, najbardziej czarna, najbardziej intensywna i podana w niewyobrażalnie wielkim kubku.
Mowa oczywiście o Americano – kawie kojarzonej (nie tylko nominalnie) z USA, której nazwa powstała z inwencji wyjątkowo złośliwych Włochów. Mieszkańcy Italii, a więc prawdziwego królestwa kawy, od zawsze cynicznie podchodzili do wszelkich odstępstw od tradycyjnej normy. Nie inaczej działo się w przypadku amerykańskiej interpretacji kawy. I tak, epitetem „kawa po amerykańsku” Włosi zwykli rozwodnioną kawę, zamawianą zwykle przez nieprzyzwyczajonych do intensywności espresso Jankesów.
Na szczęście Amerykanie mają gdzieś cyniczne uwagi – pozostają wierni swoim gustom i swojemu uwielbieniu dla wszystkiego, co dostępne jest w rozmiarze XXL. Uwielbiają też Americano, czyli łagodniejszą wersję włoskiego espresso, podawaną w obowiązkowo wielkich kubkach. Sprawdźmy zatem jak przyrządzić kubek pysznej kawy w amerykańskim stylu.

Przepis na Americano - kawę po amerykańsku.

Podstawą do przygotowania „kawy po amerykańsku” jest świeżo zaparzone espresso. W przypadku, kiedy nie dysponujemy ekspresem ciśnieniowym – w roli bazy sprawdzi się także porcja mocnej mokki. Podczas przyrządzania kawy należy zagotować dużą ilość wody. Następnie, do dużego kubka lub filiżanki w rozmiarze XXL należy wlać wrzątek, a następnie dodać (cienkim strumieniem) kawę.

Składniki na jedną porcję kawy Americano:

1. 50 mililitrów espresso lub mocnej kawy (mokka)
2. 400 mililitrów gorącej wody
3. cukier, mleko, syrop (do smaku)

Tak przygotowaną Americano można posłodzić lub podać z dodatkiem mleka. Smak „kawy po amerykańsku” wzbogacą także przyprawy (zwłaszcza cynamon) i syropy, z czego najbardziej polecane są esencje orzechowe lub karmelowe.

Mimo że Americano miało być – pierwotnie – słabszą wersją włoskich kaw, wielbiciele mocnego, kofeinowego uderzenia mogą ten rodzaj kawy przygotować z podwójnej porcji espresso. Tak przyrządzona „turbo kawa” to świetny budzik, dodatek do deserów lub... nieodzowny towarzysz pracujących na Wall Street maklerów, którzy walcząc o zawrotne pieniądze popijają wielką, amerykańską kawę z naprawdę ogromnych kubków.

Marketing Jesteś zainteresowany zakupem tej domeny, skontaktuj się z nami: agencja reklamowa Gdańsk - MarketingAD.pl.

Poczytaj przy kawie


Plecamy równiez animacje 3d, realizowane przez studio animacji TuszTusz.com.


Chcesz importować kawę? Sprawdź Eksport z Tajlanii i innych krajów Azji.


Planujesz ogród w Gdańsku, zamów projektowanie ogrodów na OgrodowyKreator.pl

firma

Kawowe ciekawostki

Honoriuszowi Balzakowi przypisuje się wypicie w trakcie tworzenia „Komedii ludzkiej” około 50 000 filiżanek bardzo mocnej kawy.

Przepisy na pyszną kawę

Dobry gatunek kawy to ważny element smaku i aromatu. Jednak to w jaki sposób przygotujemy kawę zależy od naszych upodobań i nastroju. Kawę można podawać na wiele różnych sposobów stosując rozmaite dodatki. Właściwie wszystkie z poniższych przepisów możemy wykonać samodzielnie w domu, czasem jednak niezbędny potrzebować będziemy odpowiedniego sprzętu. Z reguły będzie to ekspres do kawy, dzięki któremu możemy np. spienić mleko. Poniżej dzielimy się z wami przepisami na przygotowanie najpopularniejszych rodzajów kawy.


Wkrótce przygotujemy dla Państwa kolejne przepisy na kawę.
HurtowniaKawy.com to serwis edukacyjny dla miłosników dobrego smaku kawy. Zezwalamy na użycie materiałów na innych stronach internetowych pod warunkiem podania źródła z aktywnym linkiem do naszej strony: Hurtownia Kawy