Importujesz, produkujesz lub sprzedajesz kawę lub akcesoria do kawy? Oferujesz dobre ceny i chciałbyś dotrzeć ze swoją ofertą do nowych klientów? Jeżeli tak, napisz do nas, możemy podjąć współpracę. Poszukujemy partnerów biznesowych, których produkty moglibyśmy sprzedawać na terenie całej Polski za pośrdnictwem naszej platformy. Prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza kontaktowego w podstronie kontakt.

Gatunki Kawy

Kawa to jeden z najbardziej popularnych napojów świata, część z nas nie wyobraża sobie poranku bez aromatu świeżo palonych ziaren. Ponieważ uwielbiamy kawę, chcemy pokazać wam jak wiele ciekawych odmian i gatunków tego szlachetnego wywaru uprawianych jest na świecie. Nasza encyklopedia kawy, uzupełniana jest regularnie o nowe ciekawe informacje.

Arabika to jedna z najczęściej uprawianych i pitych gatunków kawy. Kawa z wywaru ziaren Arabiki charakteryzuje się łagodnym smakiem i aromatem. Zapewne nie raz delektowaliście podniebienie jej smakiem, ponieważ jest to jedna z najpopularniejszych odmian kawy.

Robusta nazywana też kawą kongijską jest obok kawy Arabica najbardziej znanym gatunkiem. W porównaniu do arabiki jest kawą mocniejszą o wyraźniejszym smaku, często wykorzystywana jest do produkcji kawy rozpuszczalnej i kawy espresso.

Kopi Luwak to kawa traktowana czasami przez miłośników tego napoju jako „Święty Graal”. A to za sprawą niewielkiej produkcji tego gatunku i związanej z tym trudności w jej zakupie (istnieje dużo podróbek). Kawa ta jest określana mianem najdroższej kawy świata.

Arabusta to kawa pochodząca ze skrzyżowania odmiany Arabiki i Robusty. Dięki temu udało się połączyć delikatny wyrazisty smak arabiki i moc kofeiny zawarty w robuście.

Liberica to kawa dla osób ceniących najdelikatniejszy aksamitny smak. Ten gatunek kawy jest niesłychanie łagodny podobnie jak jej aromat.Marketing Jesteś zainteresowany zakupem tej domeny, skontaktuj się z nami: agencja reklamowa Gdańsk - MarketingAD.pl.

Poczytaj przy kawie


Plecamy równiez animacje 3d, realizowane przez studio animacji TuszTusz.com.


Chcesz importować kawę? Sprawdź Eksport z Tajlanii i innych krajów Azji.


Planujesz ogród w Gdańsku, zamów projektowanie ogrodów na OgrodowyKreator.pl

firma

Kawowe ciekawostki

Brazylia jest największym producentem kawy na świecie. Odpowiada za prawie jedną trzecią światowej produkcji tego surowca.

Przepisy na pyszną kawę

Dobry gatunek kawy to ważny element smaku i aromatu. Jednak to w jaki sposób przygotujemy kawę zależy od naszych upodobań i nastroju. Kawę można podawać na wiele różnych sposobów stosując rozmaite dodatki. Właściwie wszystkie z poniższych przepisów możemy wykonać samodzielnie w domu, czasem jednak niezbędny potrzebować będziemy odpowiedniego sprzętu. Z reguły będzie to ekspres do kawy, dzięki któremu możemy np. spienić mleko. Poniżej dzielimy się z wami przepisami na przygotowanie najpopularniejszych rodzajów kawy.


Wkrótce przygotujemy dla Państwa kolejne przepisy na kawę.
HurtowniaKawy.com to serwis edukacyjny dla miłosników dobrego smaku kawy. Zezwalamy na użycie materiałów na innych stronach internetowych pod warunkiem podania źródła z aktywnym linkiem do naszej strony: Hurtownia Kawy