Importujesz, produkujesz lub sprzedajesz kawę lub akcesoria do kawy? Oferujesz dobre ceny i chciałbyś dotrzeć ze swoją ofertą do nowych klientów? Jeżeli tak, napisz do nas, możemy podjąć współpracę. Poszukujemy partnerów biznesowych, których produkty moglibyśmy sprzedawać na terenie całej Polski za pośrdnictwem naszej platformy. Prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza kontaktowego w podstronie kontakt.

Kopi Luwak

Kopi Luwak to kawa pochodząca z południowej Azji, za miejsce jej narodzin uznawana jest indonezyjska wyspa Sumatra. Kopi Luwak z racji wysokiej ceny nazywana jest też najdroższą kawą świata. Jej nazwa jest połączeniem Kawa Kopi Luwakdwóch słów kopi, które oznacza kawę i luwak, które jest lokalnym określeniem cywety (niewielkiego ssaka z rodziny łaszowatych podobnego do łasiczki). Cyweta jest kluczowym elementem w procesie wytwarzania tej niebanalnej i ekstrawaganckiej kawy. To niepozorne zwierzątko chętnie żywi się dojrzałymi owocami kawowca. Cchodząc po krzewach kawowych, wynajduje najdojrzalsze i najdorodniejsze owoce, które z apetytem zjada. Owoce kawowca wędrują przez cały układ trawienny zwierzęcia, który jednak nie rozkłada nasion, a jedynie miąższ owoców. Po nadtrawieniu przez enzymy trawienne i lekkim sfermentowaniu przez bakterie produkujące kwas mlekowy ziarna przechodzą przez układ trawienny i zostają wydalone. Niestrawione ziarna kawy wydobywane są z odchodów zwierzęcia, przez miejscową ludność i sprzedawane w skupie. Tam są czyszczone i sprzedawane za astronomiczną kwotę dochodzącą nawet do kilku tysięcy złotych za kilogram.

Prawdziwa kawa Kopi Luwak

Kopi Luwak zbierana jest ręcznie przez ludność na plantacjach wysp indonezyjskich (Sumatra, Jawa, Celebes), a w mniejszym stopniu z Filipin i Wietnamu. Jednak wysoka cena skupu nasion kawy sprawia, że część osób hoduje cywety i karmi je owocami kawy uzyskując w ten sposób znaczące ilości tego gatunku kawy. Nie jest to prawdziwy Kopi Luwak, który uzyskiwany jest tylko od wolno żyjących cywet, które same dokonują selekcji owoców z drzewa kawowca. Prawdziwa kawa Kopi Luwak to unikatowa kawa, której zbiory to zaledwie 300-400 kg kawy rocznie.

Co takiego wyjątkowego jest w tej kawie?

Uważa się, że enzymy zawarte w układzie trawiennym cywety wpływają na zmianę białka, zawartego w ziarnach kawowca, co niweluje gorycz kawy. W smaku kawa podobno jest bardzo złożona, o wyjątkowo czekoladowym smaku. Być może wpływ na smak kawy ma dodatkowo dieta cywety, ponieważ nie zjada ona wyłącznie owoców kawy, ale gdy w pobliżu wyczuje inne owoce, takie jak banany, papaja, czy owoce kakaowca - zjada je bez opamiętania. Dieta zwierzęcia może mieć wpływ na walory smakowe kawy. Cyweta wykonuje tez bardzo ważny etap selekcji, wybiera tylko najsłodsze, najbardziej dojrzałe i pięknie wybarwione na kolor czerwony owoce kawowca.

Historia Kopi Luwak

Zwyczaj zbierania ziaren kawy z odchodów zwierząt jest dosyć nietypowy. Pozostaje zasadnicze pytanie, w jaki sposób ktokolwiek, kiedykolwiek wpadł na pomysł, by napić się kawy, pochodzącej z odchodów cywety? Kopi Luwak została spopularyzowana pod koniec XIX wieku za sprawą rodziny Widjaja ze stolicy Indonezji - Dżakarty. Jeden z seniorów rodziny - Darmawan Widjaja - wspominał, jak w latach trzydziestych, kiedy Indonezja była jeszcze pod panowaniem Holendrów, jego rodzina sprzedawała rzadko spotykane, wyjątkowe ziarna kawy bogatym holenderskim urzędnikom. Na pytanie skąd ten pomysł, Widajaja odpowiadał "To część indonezyjskiej kultury", "Tutaj nic się nie zmarnuje". Do dzisiaj w Dżakarcie mieści się sklep z kawą, który od 1878 roku po dziś dzień sprzedaje kawę Kopi Luwak.

Marketing Jesteś zainteresowany zakupem tej domeny, skontaktuj się z nami: agencja reklamowa Gdańsk - MarketingAD.pl.

Poczytaj przy kawie


Plecamy równiez animacje 3d, realizowane przez studio animacji TuszTusz.com.


Chcesz importować kawę? Sprawdź Eksport z Tajlanii i innych krajów Azji.


Planujesz ogród w Gdańsku, zamów projektowanie ogrodów na OgrodowyKreator.pl

firma

Kawowe ciekawostki

Gdzie otworzono pierwsza kawiarnię na swiecie? Pierwsze kawiarnie na swiecie powstały prawdopodobnie w Kairze w XVI wieku.

Przepisy na pyszną kawę

Dobry gatunek kawy to ważny element smaku i aromatu. Jednak to w jaki sposób przygotujemy kawę zależy od naszych upodobań i nastroju. Kawę można podawać na wiele różnych sposobów stosując rozmaite dodatki. Właściwie wszystkie z poniższych przepisów możemy wykonać samodzielnie w domu, czasem jednak niezbędny potrzebować będziemy odpowiedniego sprzętu. Z reguły będzie to ekspres do kawy, dzięki któremu możemy np. spienić mleko. Poniżej dzielimy się z wami przepisami na przygotowanie najpopularniejszych rodzajów kawy.


Wkrótce przygotujemy dla Państwa kolejne przepisy na kawę.
HurtowniaKawy.com to serwis edukacyjny dla miłosników dobrego smaku kawy. Zezwalamy na użycie materiałów na innych stronach internetowych pod warunkiem podania źródła z aktywnym linkiem do naszej strony: Hurtownia Kawy