Importujesz, produkujesz lub sprzedajesz kawę lub akcesoria do kawy? Oferujesz dobre ceny i chciałbyś dotrzeć ze swoją ofertą do nowych klientów? Jeżeli tak, napisz do nas, możemy podjąć współpracę. Poszukujemy partnerów biznesowych, których produkty moglibyśmy sprzedawać na terenie całej Polski za pośrdnictwem naszej platformy. Prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza kontaktowego w podstronie kontakt.

Arabusta

Jedni wolą dziką Afrykę, a inni – nieco tajemnicze kraje arabskie. A wszyscy ci, którzy doceniają głębię kawowego smaku polubią z pewnością Arabustę, a więc kawę będącą doskonale skompilowaną mieszanką „afrykańskiej” Robusty i nieco orientalnej, pachnącej magią „1000 i jednej nocy” Arabiki.

Wspomniana Robusta, nazywana także kawą kongijską, to gatunek wywodzący się z Afryki i uprawiany w rejonach o ciepłym, tropikalnym klimacie. Arabika, czyli kawa arabska, także pochodzi z Czarnego Lądu, bo z Abisynii, Mozambiku i rejonu Wielkich Jezior afrykańskich. Jej uprawy rozmieszczone są na całym świecie, a zbiory składają się na blisko 90% światowej produkcji kawy. Z połączenia tych dwóch gatunków powstaje Arabusta – krzyżówka o aromacie i smaku zbliżonym do popularnej Arabiki, o zmniejszonej (w porównaniu z Robustą) zawartości kofeiny, niezwykle odporna na negatywne działanie szkodników czy zmiany pogody.

Jak powstaje Arabusta

Arabustę uprawia się przede wszystkim na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Jej twarde, owalne, delikatnie spłaszczone ziarna – skryte zazwyczaj parzyście w owocu – mają zielonkawą barwę. W składzie ziaren znaleźć można tak istotną dla kawoszy kofeinę (2,5%), trygonelinę, aminokwasy, węglowodany, kwasy alifatyczne, tłuszcz, glikozydy i składniki mineralne z potasem na czele.

Dojrzałe ziarna Arabusty zbiera się ręcznie lub z wykorzystaniem dedykowanych do tego maszyn, a następnie poddaje procesowi specjalistycznej obróbki, której podstawą jest oczyszczanie kawy z łupiny – na sucho lub na mokro. W pierwszym przypadku owoce kawy rozsypywane są na matach i przez trzy tygodnie suszy w pełnym słońcu. W dalszej kolejności ziarna umieszczane są w mechanicznej łuszczarce, która usuwa z nich otoczki i pozostałości owocowego miąższu. Obróbka na mokro sprowadza się natomiast do poddawania ziaren trwającej kilkadziesiąt godzin fermentacji, oczyszczania za pomocą silnego strumienia wody, łuszczenia w specjalnych łuszczarkach, pozbawiane pergaminu i palenia.

Prażenie Arabusty także wykonuje się dwiema technikami. Ziarna można palić w sposób szybki lub klasyczny. W przypadku metody turbo ziarna poddawane są działaniu powietrza o temperaturze dochodzącej nawet 600°C i podgrzewane przez kilka minut do 220-260°C. W przypadku powolnej metody klasycznej ziarna podgrzewa się stopniowo, przez kilkanaście minut, w specjalistycznym bębnie.

W efekcie palenia ziarna nie tylko zmieniają swój kształt, zwiększają objętość i uzyskują charakterystyczny, tak ceniony i wynikający z procesu uwalniania się olejków aromat. Kawowe drobinki tracą też naturalną swoją, zieloną barwę.

Od stopnia uprażenia zależy ostateczny kolor ziaren. Jasne, słabo prażone ziarna mają bardzo dużą zawartość kofeiny i łagodny dla podniebienia smak. Im ziarno jest ciemniejsze (a więc im mocniej zostało uprażone), tym słabszy jest kawowy aromat i tym mniejsza zawartość kofeiny.

zarówno dla zaprawionych w bojach amatorów kawy, jak i dla początkujących wielbicieli małej-czarnej. Dostępną pod postacią kawy ziarnistej, mielonej, rozpuszczalnej czy liofilizowanej hybryda Arabiki i Robusty docenią zwłaszcza wielbiciele bogatego aromatu i miłośnicy harmonijnego zestawienia delikatnego smaku i silnego, kofeinowego uderzenia.

Marketing Jesteś zainteresowany zakupem tej domeny, skontaktuj się z nami: agencja reklamowa Gdańsk - MarketingAD.pl.

Poczytaj przy kawie


Plecamy równiez animacje 3d, realizowane przez studio animacji TuszTusz.com.


Planujesz ogród w Gdańsku, zamów projektowanie ogrodów na OgrodowyKreator.pl

firma

Kawowe ciekawostki

Brazylia jest największym producentem kawy na świecie. Odpowiada za prawie jedną trzecią światowej produkcji tego surowca.

Przepisy na pyszną kawę

Dobry gatunek kawy to ważny element smaku i aromatu. Jednak to w jaki sposób przygotujemy kawę zależy od naszych upodobań i nastroju. Kawę można podawać na wiele różnych sposobów stosując rozmaite dodatki. Właściwie wszystkie z poniższych przepisów możemy wykonać samodzielnie w domu, czasem jednak niezbędny potrzebować będziemy odpowiedniego sprzętu. Z reguły będzie to ekspres do kawy, dzięki któremu możemy np. spienić mleko. Poniżej dzielimy się z wami przepisami na przygotowanie najpopularniejszych rodzajów kawy.


Wkrótce przygotujemy dla Państwa kolejne przepisy na kawę.
HurtowniaKawy.com to serwis edukacyjny dla miłosników dobrego smaku kawy. Zezwalamy na użycie materiałów na innych stronach internetowych pod warunkiem podania źródła z aktywnym linkiem do naszej strony: Hurtownia Kawy