Importujesz, produkujesz lub sprzedajesz kawę lub akcesoria do kawy? Oferujesz dobre ceny i chciałbyś dotrzeć ze swoją ofertą do nowych klientów? Jeżeli tak, napisz do nas, możemy podjąć współpracę. Poszukujemy partnerów biznesowych, których produkty moglibyśmy sprzedawać na terenie całej Polski za pośrdnictwem naszej platformy. Prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza kontaktowego w podstronie kontakt.

Historia Kawy

Nie wiemy dokładnie, gdzie odkryto kawę ,zakłada się, że krzew kawowy wywodzi się z Etiopii, gdzie był wykorzystywany już I tysiącleciu p.n.e. Krzewy kawowca rosły w prowincji Kaffa na Wyżynie Abisyńskiej. Nie wiadomo jednak, czy kawa zyskała swoją nazwę od miejsca pochodzenia - Kaffy. Inna teoria mówi o tym, że nazwa kawy pochodzi od arabsko-tureckiego określenia „kahwa” czyli „siła podnosząca”. Przypuszczalnie w XIII lub XIV wieku kawa przywieziona została przez kupców arabskich do Jemenu, , gdzie zaczęto zakładać pierwsze plantacje. I to właśnie w Jemenie prawdopodobnie opracowano metodę przygotowywania nasion poprzez prażenie i wytwarzanie z nich napoju, który Beduini rozpowszechnili w całej Arabii. kawę sprowadził do Europy w 1570 r. wenecki lekarz, Prospero Alpini. Włochy stały się pierwszym europejskim krajem, w którym kawa została spopularyzowana. Do dzisiaj włoskie kawiarnie słyną z doskonale przyrządzanej kawy.

Z odkryciem kawy wiąże się legenda, która przypisuje związane z tym zasługi etiopskiemu pasterzowi kóz o imieniu Kaldi (około 300 r. naszej ery). Miał on w czasie swojej wędrówki natrafić na stado wyjątkowo pobudzonych kóz, które stawały się bardzo aktywne po zjedzeniu pewnych czerwonych jagód. Z ciekawości spróbował zjadanych przez nie owoców, poznając ich niezwykły wpływ na organizm człowieka. Poniżej przedstawiamy Wam pełna legendę o Kaldim i kawie.

Legenda o odkryciu kawy

Jak co dnia pasterz Kaldi wypasał swoje kozy na pastwisku wśród afrykańskich wzgórz Wyżyny Abisyńskiej. W pewnym momencie zaobserwował, że kozy przebywające w wyżej położonych rejonach zaczęły zjadać czerwone owoce rosnących nieopodal krzewów. Po ich spożyciu zwierzęta stały się bardzo pobudzone i odporne na zmęczenie. Nie można było ich uspokoić i nie spały cała noc. Zainteresowało to Kaldiego, który postanowił samemu skosztować dziwnych owoców. Kiedy się posilił okazało się, że i na niego owoce mają podobny wpływ. O nietypowym wydarzeniu dowiedział się niebawem mnich leżącego nieopodal klasztoru. Zaciekawiony działaniem rośliny, zebrał owoce z krzewów i przygotował z nich napar dla braci zakonnych. Efekt jego działania powtórzył się, po spożyciu owoców mnisi nie czuli zmęczenia. Od tamtej pory zaczęli zbierać i magazynować owoce. Podczas okresu deszczowego wieszali gałązki pełne owoców do wysuszenia nad otwartym ogniem. Kiedy jedna z gałązek przez przypadek wpadła do ognia, ziarna uległy upaleniu, a dookoła roztoczył się aromatyczny zapach. Skuszeni tym zapachem mnisi wyciągnęli ziarna z ognia, przełamali łupiny, a z proszku znajdującego się w ich wnętrzu przyrządzili swój ulubiony napar. Natychmiast zauważyli, że jego smak stał się o wiele lepszy, a działanie pozostało niezmienione. W ten sposób odkryto tajemnicę ziaren kawy!

Marketing Jesteś zainteresowany zakupem tej domeny, skontaktuj się z nami: agencja reklamowa Gdańsk - MarketingAD.pl.

Poczytaj przy kawie


Plecamy równiez animacje 3d, realizowane przez studio animacji TuszTusz.com.


Planujesz ogród w Gdańsku, zamów projektowanie ogrodów na OgrodowyKreator.pl

firma

Kawowe ciekawostki

Honoriuszowi Balzakowi przypisuje się wypicie w trakcie tworzenia „Komedii ludzkiej” około 50 000 filiżanek bardzo mocnej kawy.

Przepisy na pyszną kawę

Dobry gatunek kawy to ważny element smaku i aromatu. Jednak to w jaki sposób przygotujemy kawę zależy od naszych upodobań i nastroju. Kawę można podawać na wiele różnych sposobów stosując rozmaite dodatki. Właściwie wszystkie z poniższych przepisów możemy wykonać samodzielnie w domu, czasem jednak niezbędny potrzebować będziemy odpowiedniego sprzętu. Z reguły będzie to ekspres do kawy, dzięki któremu możemy np. spienić mleko. Poniżej dzielimy się z wami przepisami na przygotowanie najpopularniejszych rodzajów kawy.


Wkrótce przygotujemy dla Państwa kolejne przepisy na kawę.
HurtowniaKawy.com to serwis edukacyjny dla miłosników dobrego smaku kawy. Zezwalamy na użycie materiałów na innych stronach internetowych pod warunkiem podania źródła z aktywnym linkiem do naszej strony: Hurtownia Kawy