Importujesz, produkujesz lub sprzedajesz kawę lub akcesoria do kawy? Oferujesz dobre ceny i chciałbyś dotrzeć ze swoją ofertą do nowych klientów? Jeżeli tak, napisz do nas, możemy podjąć współpracę. Poszukujemy partnerów biznesowych, których produkty moglibyśmy sprzedawać na terenie całej Polski za pośrdnictwem naszej platformy. Prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza kontaktowego w podstronie kontakt.

Robusta

Arabica to najbardziej popularna odmiana kawy, której uprawy odpowiadają za 70% światowej produkcji kawy. Drugą najbardziej popularna odmianą jest Robusta, która została odkryta i opisana przez botaników dopiero w XIX wieku w środkowej Afryce. Dzisiaj Robustę uprawia się głównie w Kamerunie, Ugandzie i Wietnamie. Kawa Robusta, nazywana też z racji miejsca swojego odkrycia kawą kongijską, jest odmianą dużo mniej popularną. Pomimo tego, że rośnie i owocuje szybciej niż Arabika. Robustę można uprawiać w łatwiej dostępnych rejonach, jej krzewy rosną szybciej, są bardziej wydajne, pomimo, że same nasiona są mniejsze. To wszystko wpływa na to, że uprawa Arabiki jest droższa i trudniejsza od uprawy Robusty, przez co uznaje się ją za towar bardziej ekskluzywny. Inną znacząca różnicą miedzy dwiema odmianami jest ilość kofeiny zawarta w ziarnach kawy.

Robusta i Arabica - różnice.

Kawa kongijska jest zdecydowanie mocniejsza – zawiera znacznie więcej kofeiny niż jej bardziej szlachetna siostra (arabica 1%-1,7% — robusta 1,7%-4,0%). Po za mocą wyczuwalne są również różnice w walorach smakowych miedzy Robustą a Arabiką.

Ziarna Robusty mają żółto-zielono-brązową barwę. Są z reguły mniejsze i bardziej owalne od ziaren Arabiki. Robusta charakteryzuje się wyrazistą nutą smakową, aksamitną konsystencją i bardzo niską kwasowością. Jej smak jest bardziej zdecydowany i ostrzejszy, jest także bardziej gorzka. Robusta jest również zdecydowanie mniej aromatyczna niż Arabika.

Na świecie jest tylko kilka odmian Robusty. Ta o najwyższej jakości uprawiana jest w Ugandzie i Zairze i doskonale nadaje się do produkcji kaw rozpuszczalnych i wybornego cappuccino. Robusta odpowiada również za delikatną kawową piankę („crema”), dlatego właśnie typowe mieszanki espresso zawierają mniejszy lub większy dodatek kawy Robusta.

Marketing Jesteś zainteresowany zakupem tej domeny, skontaktuj się z nami: agencja reklamowa Gdańsk - MarketingAD.pl.

Poczytaj przy kawie


Plecamy równiez nasz serwis AGD Warszawa, który specjalizuje się w naprawie sprzętu AGD.


Chcesz importować kawę? Sprawdź Eksport z Tajlanii i innych krajów Azji.


Zobacz nasz śpiworek do fotelika dla dzieci.


Strona, na której zamówisz carport do ładowania samochodów elektrycznych.


Ekskluzywne wykończenia wnętrz dla wymagających klientów.

firma

Kawowe ciekawostki

Picking to okreslenie na najdroższą metodę zbierania kawy. Polega na wielokrotnym obchodzeniu plantacji i ręcznym zrywaniu dojrzałych owoców.

Przepisy na pyszną kawę

Dobry gatunek kawy to ważny element smaku i aromatu. Jednak to w jaki sposób przygotujemy kawę zależy od naszych upodobań i nastroju. Kawę można podawać na wiele różnych sposobów stosując rozmaite dodatki. Właściwie wszystkie z poniższych przepisów możemy wykonać samodzielnie w domu, czasem jednak niezbędny potrzebować będziemy odpowiedniego sprzętu. Z reguły będzie to ekspres do kawy, dzięki któremu możemy np. spienić mleko. Poniżej dzielimy się z wami przepisami na przygotowanie najpopularniejszych rodzajów kawy.


Wkrótce przygotujemy dla Państwa kolejne przepisy na kawę.
HurtowniaKawy.com to serwis edukacyjny dla miłosników dobrego smaku kawy. Zezwalamy na użycie materiałów na innych stronach internetowych pod warunkiem podania źródła z aktywnym linkiem do naszej strony: Hurtownia Kawy