Importujesz, produkujesz lub sprzedajesz kawę lub akcesoria do kawy? Oferujesz dobre ceny i chciałbyś dotrzeć ze swoją ofertą do nowych klientów? Jeżeli tak, napisz do nas, możemy podjąć współpracę. Poszukujemy partnerów biznesowych, których produkty moglibyśmy sprzedawać na terenie całej Polski za pośrdnictwem naszej platformy. Prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza kontaktowego w podstronie kontakt.

Freddo, kawa mrożona.

Kawa już dawno przestała być „tylko” pobudzającym napojem – pomagającym w koncentracji, sprawnie stawiającym na nogi, ułatwiającym walkę ze snem. Kawa jest też dodatkiem do deserów, a także samodzielny przysmakiem podawanym zamiast ciast i Filiżanka kawy freddotortów. Istnieje "niepooliczalna" ilość sposobów na jej przyrządzenie i degustację. Jednym słowem – kawa jest dobra na wszystko. Także na upały!
Kiedy żar leje się z nieba sięgniecie po filiżankę chłodnej kawy wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Nikt nie chce przecież pić w tak gorący dzień przysłowiowej małej czarnej. Podobnie jak chłodnik wśród zup, Freddo wśród kaw bije rekordy swojej popularności w letnie dni. Tego typu mrożone specjały kawowe podaje się we wszystkich zakątkach świata. Wersją najbardziej popularną jest oczywiście Iced Coffe, która – w ogólnym rozumieniu – przyjmuje najczęściej postać zmrożonego Latte, wzbogaconego dodatkiem lodu i lodów. Bardziej tradycyjną (i wyjątkową włoską) odmianą kawy na zimno jest Freddo. Kawa słodka, intensywna, bardzo orzeźwiająca, jednym słowem idealna na gorące upalne dni. Przedstawiamy Wam przepis na przepyszną mrożoną kawę, która sprawi, że gorące dni zyskają nutę arktycznego chłodu i da nam energię na cały letni dzień.

Przepis na kawę Freddo.

Mimo że lista składników potrzebnych do przyrządzenia Caffe Freddo jest niedługa – sam proces przygotowywania tej idealnej na gorące dni kawy wymaga wyjaśnień. Zależnie od rejonu Włoch, Freddo preparuje się w oparciu o świeże lub schłodzone espresso. W Stanach Zjednoczonych natomiast, ten rodzaj kawy serwuje się na bazio mocno już zmrożonej, niezwykle intensywnej esencji. Mając jednak na uwadze, że Freddo powstało (najprawdopodobniej) z myślą o strudzonych południowymi upałami turystach – należy przyjąć, że najbardziej funkcjonalną wersją napoju będzie ta z dodatkiem kawy ostudzonej.

Składniki na jedną porcję Freddo:

1. 30-50 mililitrów espresso lub mocnej mokki
2. pokruszony lód
3. tłuste mleko

Jeśli zapragniemy włoskiej, esencjonalnej i idealnie chłodzącej kawy – wystarczy przygotować porcję espresso (względnie mokki) i po wstępnym wystudzeniu umieścić filiżankę z esencją w lodówce. Po kilkugodzinnym schłodzeniu kawę należy przelać do wysokiej, przeźroczystej szklanki lub zimnego kieliszka, posypać grubą warstwą skruszonego lodu i przykryć pianką z tłustego (3,2%), delikatnie tylko podgrzanego mleka.

Jeśli Freddo zdecydujemy się przygotować ze świeżo zaparzonego, nieschłodzonego espresso – kawę należy wylać na umieszczone w szklance lub kieliszku kostki lodu i przykryć całość odrobiną mlecznej piany.

Żeby jeszcze mocniej podkreślić orzeźwiający charakter kawy – do Freddo można dodać lody. W wydaniu deserowym ta mocna, bardzo intensywna i orzeźwiająca kawa podawana jest także w towarzystwie bitej śmietany, posypki czekoladowej i kakao.

Marketing Jesteś zainteresowany zakupem tej domeny, skontaktuj się z nami: agencja reklamowa Gdańsk - MarketingAD.pl.

Poczytaj przy kawie


Plecamy równiez animacje 3d, realizowane przez studio animacji TuszTusz.com.


Chcesz importować kawę? Sprawdź Eksport z Tajlanii i innych krajów Azji.


Planujesz ogród w Gdańsku, zamów projektowanie ogrodów na OgrodowyKreator.pl

firma

Kawowe ciekawostki

Światowe uprawy kawy to około pietnascie miliardów krzewów uprawianych na dziesięciu milionach hektarów.

Przepisy na pyszną kawę

Dobry gatunek kawy to ważny element smaku i aromatu. Jednak to w jaki sposób przygotujemy kawę zależy od naszych upodobań i nastroju. Kawę można podawać na wiele różnych sposobów stosując rozmaite dodatki. Właściwie wszystkie z poniższych przepisów możemy wykonać samodzielnie w domu, czasem jednak niezbędny potrzebować będziemy odpowiedniego sprzętu. Z reguły będzie to ekspres do kawy, dzięki któremu możemy np. spienić mleko. Poniżej dzielimy się z wami przepisami na przygotowanie najpopularniejszych rodzajów kawy.


Wkrótce przygotujemy dla Państwa kolejne przepisy na kawę.
HurtowniaKawy.com to serwis edukacyjny dla miłosników dobrego smaku kawy. Zezwalamy na użycie materiałów na innych stronach internetowych pod warunkiem podania źródła z aktywnym linkiem do naszej strony: Hurtownia Kawy