Importujesz, produkujesz lub sprzedajesz kawę lub akcesoria do kawy? Oferujesz dobre ceny i chciałbyś dotrzeć ze swoją ofertą do nowych klientów? Jeżeli tak, napisz do nas, możemy podjąć współpracę. Poszukujemy partnerów biznesowych, których produkty moglibyśmy sprzedawać na terenie całej Polski za pośrdnictwem naszej platformy. Prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza kontaktowego w podstronie kontakt.

Kawa bezkofeinowa, pobudzanie kontrolowane.

Kofeina skutecznie odgania senność na przeciwległy biegun, zwiększa czujność i poprawia koncentrację. Jakby tego było mało, ta występująca w owocach, liściach czy nasionach ponad 60 roślin z całego świata substancja – wbrew powszechnym opiniom – nie zwiększa w znaczącym stopniu ryzyka wystąpienia udaru, choroby wieńcowej czy choroby nowotworowej. Niestety, z drugiej strony, przyjęcie zbyt dużej dawki kofeiny może zaowocować wystąpieniem niepożądanych skutków ubocznych, takich jak nerwowość, uczucie narastającego niepokoju czy problemy natury żołądkowej. Stronić od napojów czy pokarmów zawierających kofeinę powinny też kobiety w ciąży, dzieci, pacjenci przyjmujący niektóre leki czy osoby zmagające się ze zbyt wysokim ciśnieniem tętniczym krwi. Tyle tylko, że czasami trudno jest sobie takiej pobudzającej „szczepionki” odmówić. Zwłaszcza wtedy, kiedy nasze podniebienie szczególnie upodobało sobie smak świeżo zaparzonej kawy – kofeinowej bomby.

Prawdziwi wielbiciele kawy przyznają bez ogródek, że – w ciągu dnia – są w stanie wypić od kilku do nawet kilkudziesięciu filiżanek tego aromatycznego napoju. Problem w tym, że ustanowiona przez specjalistów, dzienna, optymalna i bezpieczna dla naszego zdrowia dawka spożytej kofeiny wynosi maksymalnie 300 miligramów, co przekłada się na około 5 porcji kawy. Co zatem zrobić, gdy wyczerpie się limit możliwej do przyjęcia kofeiny, a ochota na espresso jest silniejsza niż zdrowy rozsądek? Wystarczy sięgnąć po kawę bezkofeinową!

Zalety kawy bezkofeinowej

Kawa bezkofeinowa zalecana jest przede wszystkim kawowym maniakom, którzy – z przyczyn zdrowotnych – muszą wykluczyć ze swojego jadłospisu kawę z kofeiną. Bez obaw mogą tego typu kawą delektować się także ciężarne czy małoletni amatorzy smaku espresso. Do tego kawa bezkofeinowa to naturalny wybór tych osób, które mają – po prostu – ochotę na jeszcze jedną tego dnia kawę i którym nie zależy na pobudzeniu czy walce ze snem.

Dekofeinizacja – to ten proces jest tajemnicą powodzenia kawy bezkofeinowej, która na światowym rynku obecna jest od przeszło stu lat. Aby pozbawić ziarna kawy kofeiny należy poddać je obróbce parą wodną. Następnie, ze spulchnionych ziarenek usuwa się (za pomocą specjalistycznego rozpuszczalnika) kofeinę, a potem – eliminuje sam rozpuszczalnik. Niektórzy producenci poddają też kawowe ziarna działaniu gazów nadkrytycznych. Niezależnie od podjętych procedur, uzyskana w ten sposób kawa smakuje tak, jak kawa kofeinowa. A przy okazji – tak jak kawa kofeinowa – także zawiera kofeinę. Tyle tylko, że ilość „pobudzacza” jest tutaj zdecydowanie mniejsza i ściśle ograniczona stosownymi przepisami (w Unii Europejskiej zawartość kofeiny w rozpuszczalnej kawie bezkofeinowej nie może przekroczyć granicy 0,3% składu granulatu, co daje od 1 do 5 miligramów kofeiny na filiżankę gotowego napoju).

Wychodzi więc na to, że bezpiecznych 5 porcji kawy z kofeiną można zastąpić kilkunastoma lub nawet kilkudziesięcioma filiżankami kawy poddanej dekofeinizacji. Owszem, doświadczeni znawcy wskażą zapewne na szereg różnić między aromatem i ogólnymi walorami kawy pobudzającej i napoju pozbawionego kofeiny. Jednak kiedy nie możemy pozwolić sobie na tradycyjne espresso, albo kiedy kawę pijemy dla smaku, a nie z chęci pozyskania zastrzyku energii – kawa bezkofeinowa będzie najlepszym wyborem!

Marketing Jesteś zainteresowany zakupem tej domeny, skontaktuj się z nami: agencja reklamowa Gdańsk - MarketingAD.pl.

Poczytaj przy kawie


Plecamy równiez nasz serwis AGD Warszawa, który specjalizuje się w naprawie sprzętu AGD.


Chcesz importować kawę? Sprawdź Eksport z Tajlanii i innych krajów Azji.


Zobacz nasz śpiworek do fotelika dla dzieci.


Strona, na której zamówisz carport do ładowania samochodów elektrycznych.


Ekskluzywne wykończenia wnętrz dla wymagających klientów.

firma

Kawowe ciekawostki

W przypadku kawy Arabki, czas od zawiązania się owocu do jego pełnej dojrzałości to około sześć do ośmiu miesięcy, a w przypadku Robusty dziewięć do jedenatu miesięcy.

Przepisy na pyszną kawę

Dobry gatunek kawy to ważny element smaku i aromatu. Jednak to w jaki sposób przygotujemy kawę zależy od naszych upodobań i nastroju. Kawę można podawać na wiele różnych sposobów stosując rozmaite dodatki. Właściwie wszystkie z poniższych przepisów możemy wykonać samodzielnie w domu, czasem jednak niezbędny potrzebować będziemy odpowiedniego sprzętu. Z reguły będzie to ekspres do kawy, dzięki któremu możemy np. spienić mleko. Poniżej dzielimy się z wami przepisami na przygotowanie najpopularniejszych rodzajów kawy.


Wkrótce przygotujemy dla Państwa kolejne przepisy na kawę.
HurtowniaKawy.com to serwis edukacyjny dla miłosników dobrego smaku kawy. Zezwalamy na użycie materiałów na innych stronach internetowych pod warunkiem podania źródła z aktywnym linkiem do naszej strony: Hurtownia Kawy