Importujesz, produkujesz lub sprzedajesz kawę lub akcesoria do kawy? Oferujesz dobre ceny i chciałbyś dotrzeć ze swoją ofertą do nowych klientów? Jeżeli tak, napisz do nas, możemy podjąć współpracę. Poszukujemy partnerów biznesowych, których produkty moglibyśmy sprzedawać na terenie całej Polski za pośrdnictwem naszej platformy. Prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza kontaktowego w podstronie kontakt.

Arabika

Arabika nazywana tez kawa arabską to najstarszy i najbardziej popularny gatunek kawy na świecie. Odmiana ta pochodzi z Afryki a dokładniej z Etiopii. Arabika jest wymagającą odmianą, do optymalnego wzrostu potrzebuje gleby o niskim pH, równomiernych opadów i temperatury w wysokości około 20 stopni C. Arabika jest bardziej narażona na szkodniki niż inne odmiany kawy. Takie warunki znalazła w górskim klimacie Wyżyny Abisyńskiej w Etiopii skąd pochodzi. Dzisiaj jej uprawy znajdziemy miedzy innymi na wyżynach Brazylii i Kolumbii, w Indiach i Afryce Równikowej, na Jawie, Sumatrze oraz Karaibach. Wysokie wymagania uprawy Arabiki, łącznie z długim cyklem wzrostu, przyczyniają się do jej wysokich cen.

Arabika uważana jest przez koneserów za kawę wysokiej jakości, z której powstaje łagodniejsza kawa o niższym poziomie goryczki. Ziarna Arabiki są podłużne, zielonkawe i mają jasną, prostą bruzdę. W porównaniu do Robusty zawierają mniejszą ilość kofeiny, bo tylko między 1 a 1,7%. Nie zmienia to faktu, że smak ziaren po zmieleniu i zaparzeniu jest znakomity. Kawa jest łagodna, aromatyczna jej posmak bywa delikatnie czekoladowy lub korzenny.

Odmiany Arabiki

Na świecie uprawianych jest ponad 20 odmian Arabiki. Wynika to z faktu, że roślina ta rozprzestrzeniła się na różne kontynenty i smak jej ziaren uległ subtelnym zmianom. Do najbardziej szlachetnych odmian można zaliczyć m.in. :

Arabica Excelso - najlepsza i najdroższa kawa kolumbijska, o jedwabista w smaku i doskonale zrównoważonym, wyjątkowo łagodnym i przyjemnym aromacie. Arabica Excelso charakteryzuje się delikatnym, wykwintnym smakiem o karmelowym charakterze.

Arabika Kostaryka Tarazzu - najwyżej ceniona kawa kostarykańska, która pochodzi z doliny Tarrazu. Kawowce w rejonie Tarrazu rosną na wybitnie żyznych glebach wulkanicznych. Smak Arabiki Tarazzu posiada lekko orzechową nutę. Jej smak jest orzeźwiający Doskonale nadaje się do kaw deserowych o tropikalnym charakterze.

Arabika Etiopia Djimah - Dziko rosnąca kawa w której można wyczuć zarówno akcenty winne jak i czekoladowe. W swojej charakterystyce organoleptycznej nadal pozostaje w ogólnym typie etiopskich kaw Mocca. Arabika Etiopia Djimah rośnie na górzystych terenach Etiopii, w czystym środowisku na wysokościach nawet do 2000m n.p.m. Dzięki swojemu naturalnemu pochodzeniu jest mało kwaskowa i neutralna w smaku. Spośród innych kaw wyróżnia się swoim intensywnym aromatem.

Arabica Nikaragua Superior - zalecana do kawy espresso, często pita na śniadanie. Napar charakteryzuje się lekko kwaskowatym smakiem o delikatnie koniakowej nucie oraz mocnym aromatem. Łagodna w smaku, wyróżnia się silnym aromatem o średniej mocy.

Arabika Jamajka Blue Montain - najdroższa i najbardziej luksusowa odmiana Arabiki. Uprawiana jest w jednym miejscu na świecie na wyżynach pasma górskiego w górach Blue Mountain (Góry Błękitne) na Jamajce skąd wzięła swoja nazwę. Obszar uprawy to niespełna 7 tys. hektarów, co czyni ta kawe niezwykle rzadką. Smak kawy jest doskonale zrównoważona, z delikatną kwaskowatością. Daje w pełni dojrzały, słodki i niezwykle trwały smak. Szczególnie istotny dla Blue Mountain jest aromat, który ma charakterystyczny owocowy akcent.

Marketing Jesteś zainteresowany zakupem tej domeny, skontaktuj się z nami: agencja reklamowa Gdańsk - MarketingAD.pl.

Poczytaj przy kawie


Plecamy równiez nasz serwis AGD Warszawa, który specjalizuje się w naprawie sprzętu AGD.


Chcesz importować kawę? Sprawdź Eksport z Tajlanii i innych krajów Azji.


Zobacz nasz śpiworek do fotelika dla dzieci.


Strona, na której zamówisz carport do ładowania samochodów elektrycznych.


Ekskluzywne wykończenia wnętrz dla wymagających klientów.

firma

Kawowe ciekawostki

Rocznie spożycie kawy w Europie wynosi 160 litrów na osobę, co daje cztery filiżanki kawy dziennie.

Przepisy na pyszną kawę

Dobry gatunek kawy to ważny element smaku i aromatu. Jednak to w jaki sposób przygotujemy kawę zależy od naszych upodobań i nastroju. Kawę można podawać na wiele różnych sposobów stosując rozmaite dodatki. Właściwie wszystkie z poniższych przepisów możemy wykonać samodzielnie w domu, czasem jednak niezbędny potrzebować będziemy odpowiedniego sprzętu. Z reguły będzie to ekspres do kawy, dzięki któremu możemy np. spienić mleko. Poniżej dzielimy się z wami przepisami na przygotowanie najpopularniejszych rodzajów kawy.


Wkrótce przygotujemy dla Państwa kolejne przepisy na kawę.
HurtowniaKawy.com to serwis edukacyjny dla miłosników dobrego smaku kawy. Zezwalamy na użycie materiałów na innych stronach internetowych pod warunkiem podania źródła z aktywnym linkiem do naszej strony: Hurtownia Kawy