Importujesz, produkujesz lub sprzedajesz kawę lub akcesoria do kawy? Oferujesz dobre ceny i chciałbyś dotrzeć ze swoją ofertą do nowych klientów? Jeżeli tak, napisz do nas, możemy podjąć współpracę. Poszukujemy partnerów biznesowych, których produkty moglibyśmy sprzedawać na terenie całej Polski za pośrdnictwem naszej platformy. Prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza kontaktowego w podstronie kontakt.

Espresso Macchiato

Popularna, znana i lubiana kawa espresso uchodzi za esencję włoskiego smaku. Ten aromatyczny napój pija się dziś nawet w najdalszych zakątkach świata. Tradycyjne espresso to niewielka porcja pięknie pachnącego wywaru o równie wspaniałych Filiżanka kawy espresso macchiatowalorach smakowych, pokrytego gęstą, aksamitną pianką w orzechowo-brązowym kolorze. Historia espresso sięga początku ubiegłego stulecia. Dziś mówiąc „espresso” mamy na myśli przede wszystkim to, co pijemy, jednak samo słowo odnosi się także – a może nawet przede wszystkim – do sposobu parzenia kawy. Tak czy inaczej, liczy się jednak efekt, a ten jest niezmiennie zachwycający. Warto jednak wiedzieć, że espresso to nie tylko napój sam w sobie, ale też doskonała i często wykorzystywana baza do wielu innych napojów kawowych. Jednym z nich jest popularne Espresso Macchiato. A czym jest Espresso Macchiato? To po prostu tradycyjne espresso z domieszką mleka. Nie ma ono jednak nic wspólnego z typową „kawą z mlekiem”. Słowo „macchiato” można przetłumaczyć jako „barwione” lub „plamione”, co doskonale oddaje charakter tego napoju. Przekonajmy się zatem w jaki sposób przygotować wspaniałe smaczne espresso macchiato, które pozwoli nam delektować się pełnią smaku i aromatu kawy.

Przepis na espresso machiato.

Są dwie szkoły przygotowywania macchiato. Pierwsza z nich – bardziej „tradycyjna” – polega na udekorowaniu kawowej pianki niewielką ilością wysokiej jakości mleka. Ta metoda ma również walory wizualne, bowiem wielu baristów daje wówczas upust swoim talentom artystycznym, tworząc na powierzchni cremy fantazyjne mleczne wzory.

Druga wersja Macchiato wiąże się z użyciem spienionego mleka. Przygotowanie napoju w ten sposób polega na zaparzeniu tradycyjnego espresso i dopełnieniu filiżanki – w proporcji 1:1 – mleczną pianą. W tym wypadku może być jednak trudno stwierdzić jednoznacznie, czy mamy do czynienia jeszcze z Espresso Macchiato, czy już z klasycznym latte, które również przygotowuje się w ten sam sposób.

Macchiato doceniamy przede wszystkim za wyjątkowo intensywny, ale jednocześnie łagodny – co jest zasługą mleka – smak. By przygotować taką kawę samodzielnie potrzebny jest jednak – podobnie jak w przypadku tradycyjnego espresso – dobry ekspres, doskonała mieszanka drobno zmielonej kawy i dużo praktyki. O ile bowiem do tworzenia na cremie wzorów z mleka wystarczy nieco poczucia estetyki i zdolności manualnych, o tyle wydobycie z espresso wszystkich walorów smakowych to sztuka, której najlepsi bariści uczą się przez całe życie.

Marketing Jesteś zainteresowany zakupem tej domeny, skontaktuj się z nami: agencja reklamowa Gdańsk - MarketingAD.pl.

Poczytaj przy kawie


Plecamy równiez animacje 3d, realizowane przez studio animacji TuszTusz.com.


Chcesz importować kawę? Sprawdź Eksport z Tajlanii i innych krajów Azji.


Planujesz ogród w Gdańsku, zamów projektowanie ogrodów na OgrodowyKreator.pl

firma

Kawowe ciekawostki

Kawowiec jest jedną z niewielu odmian roślin, która może jednocześnie kwitnąć i owocować.

Przepisy na pyszną kawę

Dobry gatunek kawy to ważny element smaku i aromatu. Jednak to w jaki sposób przygotujemy kawę zależy od naszych upodobań i nastroju. Kawę można podawać na wiele różnych sposobów stosując rozmaite dodatki. Właściwie wszystkie z poniższych przepisów możemy wykonać samodzielnie w domu, czasem jednak niezbędny potrzebować będziemy odpowiedniego sprzętu. Z reguły będzie to ekspres do kawy, dzięki któremu możemy np. spienić mleko. Poniżej dzielimy się z wami przepisami na przygotowanie najpopularniejszych rodzajów kawy.


Wkrótce przygotujemy dla Państwa kolejne przepisy na kawę.
HurtowniaKawy.com to serwis edukacyjny dla miłosników dobrego smaku kawy. Zezwalamy na użycie materiałów na innych stronach internetowych pod warunkiem podania źródła z aktywnym linkiem do naszej strony: Hurtownia Kawy